Ventilatsioonilõõride uuringud, kaardistus ja dokumenteerimine ning puhastus paneel-ja kortermajadele

Praegusaja ventilatsioonisüsteemide põhipuudused kortermajades on ebatihedad ehituslikud kanalid, ummistunud lõõrid ja suletud restid (need on näiteks tapeediga kaetud). Samuti ei võimalda akende liigne tihendamine enam välisõhu juurdepääsu, puuduvad ülemiste korruste ventilaatorid ning osa korteritest on alakorrustele paigaldanud ventilaatorid, mille tulemusena satuvad ebameeldivad lõhnad teistesse korteritesse.

Korteriühistutel soovitame kindlasti ette võtta olemasoleva ventilatsioonisüsteemi puhastus koos kaardistusega. Tuvastame probleemid ja pakume parima võimaliku lahenduse. Kui lõõride seisukord on väga halg, siis parima tulemuse tagab lõõridesse paigaldatav ventilatsioonisukk või spetsiaalne lõõritoru.

Puhastamine

Katuselt puhastame spetsiaalse harjamasinaga ventilatsioonilõõrid ning soovi korral ka korteritest. Korteritest avame ventilatsioonirestid ja/või plafoonid ning puhastame torustikud ja lõõrid ka korteritest.

Õhu liikumise kontroll

Mõõdame spetsiaalse mõõteseadmega loomuliku ventilatsiooni väljatõmbehulgad, millega teeme kindlaks, kas lõõris on takistusi, ummistusi või on kõik korras.

Kaardistamine

Teoatame ventilatsiooni kaardistuse, ehk teeme kindlaks, milline korstna lõõr millise korteri ventilatsiooni avaga seotud on, ning toome välja erinevad probleemid millele tuleks tähelepanu pöörata. Lisaks foto-ja videomaterjal olemasolevast ventilatsioonisüsteemist.

Ventilatsioonilõõride korrastamine ja tõmbe parendamine

Ühe variandina paigaldame ventilatsioonilõõridesse spetsiaalsed korrosiooni-, leegi- ja temperatuurikindla sisu, mis on valmistatud komposiitmaterjalist ning tagab liideteta paigalduse ning erakordse vastupidavuse.

Teise variandina saame lõõri paigaldada spetsiaalse plastikust painduva toru mis tagab igale korterile oma isikliku lõõri olemasolu, nii , et see ei puutuks kokku teiste korterite lõõridega.

Lisaks saame katusele paigaldada kas lõõrivõimendid või ventilaatorid mis tagavad lõõrides korraliku õhuliikumise.

Videouuring

Teostame ventilatsioonišahtide videouuringu spetsiaalse lõõrikaameraga. Kogu info salvestatakse ja antakse koos aktiga üle kliendile.

Kui kõik need tööd on teostatud, antakse kogu vajalik dokumentatsioon üle korteriühistule ja kortermaja ventilatsiooni projekteerijale, kes saab projekti koostamisel või muutmisel võtta arvesse juba kortermaja ventilatsiooni reaalset olukorda.

Siitkaudu saad lisada oma päringule ka faili (d).
reCAPTCHA is required.