Ventilatsioon

/Ventilatsioon
Ventilatsioon2020-03-24T14:44:03+02:00
  • Pakume kvaliteetset ventilatsioonisüsteemide paigaldus teenust ka kõige keerulisematele objektidele
  • Paigaldame ventilatsiooni igat tüüpi hoonetele
  • Klientide rahulolu on meile äärmiselt oluline ning motiveerib meid kõvasti pingutama

MILLIST VENTILATSIOONISÜSTEEMI VALIDA?

Mis on ventilatsioon?

Ventilatsioon on tänapäeva ehitiste üks olulisemaid osasid. Sellest sõltub inimese tervis ning elukvaliteet. Ventilatsioon tagab ruumides õhuvahetuse.

Mis on loomulik ventilatsioon ja kus seda kasutatakse?

Loomulik ventilatsioon toimib kõikides vanemates hoonetes. Korstna või ventilatsiooniavade kaudu juhitakse soe õhk välja ning tihendamata akende kaudu tuleb majja värske õhk. Loomulikul ventilatsioonil on mitmed puudused. Külmal ajal kaasnevad sellega suured küttearved ja mugava sisekliima tagamine eluruumides on raskendatud. Tänapäeval ehitatud hoonetes üldjuhul ei kasutata  loomuliku ventilatsiooni.

Väljatõmbesüsteemiga ventilatsioon

Väljatõmbesüsteemis tagatakse õhuvahetus hoones ventilaatoriga. Märgruumide ja köögi kaudu imetakse õhk ventilaatoriga välja ja värkse õhk tuleb majja magamis- ja elutoa värkseõhuklappide kaudu. Väljatõmbe ventilatsiooniga kaasnevad talvel samuti väga suured küttekulud. Kulude vähendamiseks on võimalik väljatõmbesüsteemi ühendada soojuspump mis kasutab väljatõmbe õhu soojust hoone või tarbevee kütmiseks.

Soojusvahetiga väljatõmbe- ja sissepuhkesüsteem.

Soojusvahetiga väljatõmbe- ja sissepuhkesüsteemi kasutakse uutes hoonetes õhuvahetuse tagamiseks. Hoonesse ehitatakse ventilatsioonitorustik, mis hargneb kõikidesse ruumidesse ja õhuvahetuse tagatakse ventilatsiooniseadmega. Väljatõmbe õhu soojust kasutatakse sissepuhke õhu soojendamiseks. Eramute ja kortermajade puhul kasutatakse kas plaat- või rootorsoojusvahetit. Selle süsteemi abil on kliendil kõige rohkem võimalusi õhuvahetust seadistada vastavalt oma vajadustele.

Milline on õigesti paigaldatud ventilatsioon?

Õhuvahetus peab olema reguleeritud nii, et see tagab ruumides värske õhu, kuid ei tekita tuuletõmbust. Uutesse hoonetesse paigaldatakse soojusvahetiga ventilatsioonisüsteem, mis vähendab värkse õhu soojendamiseks kuluvat energiat 50-90%. Õigesti ehitatud ja häälestatud ventilatsioonisüsteem on energiasäästlik.

Siitkaudu saad lisada oma päringule ka faili (d).
reCAPTCHA is required.